Štyri dni bez slov

Členovia DS Šťastlivec, ktorý funguje pri našom literárno-dramatickom odbore pod vedením pedagógov Zuzany Krupkovej, Michala Nováka a Dušana Kubaňa, sa na konci novembra zúčastnili 22. ročníka festivalu pantomímy a pohybového divadla PAN 2015.

V Liptovskom Mikuláši od 25. novembra do 28. novembra absolvovali dielne pantomímy, javiskového pohybu, fyzického herectva, clowningu a žonglovania. Lektormi boli učitelia z HAMU Praha, AU Banská Bystrica, mímovia, divadelníci a žongléri z Nemecka, Poľska a Slovenska. Celodenné pracovné nasadenie bolo každý večer zavŕšené inšpiratívnymi predstaveniami a etudami divadiel z ČR, Nemecka, Poľska, Slovenska a Iránu.

Po vzdelávacej časti nasledovala súťažná. S etudou Nepochopená? sa súťaže jednotlivcov zúčastnila Katarína Petruláková. V kategórii dvojíc súťažili Kristián Bezák a Monika Slavkovská s etudou On a ona pri stole. Predstavenia Pieskovisko a Piráti alebo Nádej zomiera posledná uviedol DS Šťastlivec v kategórii súborov.

Porota v zložení Štefan Capko, Anna Kukuczková a Eliška Kasprzyk udelila etude On a ona pri stole 3. miesto. Gratulujeme!

Foto z predstavenia Piráti alebo Nádej zomiera posledná – Zuzana Krupková: